W miesiącu październiku z uwagi na sytuację epidemiczną w naszym kraju, warsztaty kulinarne nadal przeprowadzaliśmy w formie online. Tym razem zaprezentowano placki z buraków, tartę chłopską z kiełbasą i ziemniakami oraz sezonowe ciasto z dynią z dodatkiem marchewki i pomarańczy. W ramach współpracy z lokalnymi instytucjami, wspólnie z Siostrami Karmelitankami z dzielnicy Zandka oraz Radą Dzielnicy Zandka, odbyło się spotkanie związane z organizacją akcji Świąteczna Paczka dla Seniora oraz wigilijnego posiłku dla potrzebujących, w formie na wynos. Z kolei na warsztatach manualnych, rozpoczęłyśmy cykl „Jesiennych Inspiracji”. Uczestnicy projektu wykonali na nich świeczniki z wykorzystaniem darów jesieni. Osoby biorące udział w prowadzonych przez nas warsztatach poznali również technikę tworzenia róż z liści klonu. Z nich również powstały piękne jesienne kompozycje. Dodatkowo udało nam się stworzyć dyniowe lampioniki techniką decupage. Na jednych z zajęć wykonano igielniki w formie małych kapeluszy Pracownicy „PAL”-u szyli też w międzyczasie maseczki. W związku z trwającą pandemią nadal jest na nie spore zapotrzebowanie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom jednej z uczestniczek, prowadzono indywidualne zajęcia z podstaw szycia. Skierowane były one do Jej córki. Dziewczyna ze sporym zaangażowaniem rozpoczęła swoją przygodę z nauką szycia na maszynie. Wierzymy, że będzie rozwijać się w tej dziedzinie i niedługo zarazi innych swoją pasją.
W ramach Klubu Dobrych Praktyk, odbył się wyjazd integracyjny do Żarek. Z kolei w ramach podnoszenia kompetencji cyfrowych uczestników projektu, odbyły się w siedzibie Programu Aktywności Lokalnej dwa spotkania indywidualne. Pierwsze dotyczyło wymiany karty do telefonu komórkowego, zaś drugie podstaw jego obsługi.
W październiku przeprowadziłyśmy również indywidualne konsultacje skierowane do osób które zwróciły się do nas z prośbą o udzielenie pomocy. W opisywanym przypadku pomoc ta dotyczyła wypełnienia wniosku o wydanie legitymacji dokumentującej niepełnosprawność oraz udzielenia informacji na temat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i możliwości ubiegania się o wsparcie ze strony tej instytucji.
Program Aktywności Lokalnej dla dzielnicy Zandka w październiku nadal korzystał z dostępnych narzędzi w formie strony internetowej oraz telefonu, w celu podtrzymania kontaktu z uczestnikami projektu.
Na naszym facebookowym profilu możecie Państwo na bieżąco śledzić fotorelacje z przeprowadzonych wyjazdów oraz wszystkich odbywających się zajęć.