W miesiącu styczniu 2021r. warsztaty kulinarne nadal odbywały się w formie online. Zaprezentowano drożdżowe rogaliki, pastę z ciecierzycy, placki gryczane i kruche ciasteczka. Warsztaty manualne z kolei odbywały się w siedzibie PAL-u z podziałem na grupy z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczestnicy projektu wykonali etui na telefon, okulary bądź klucze oraz bukiety z wykorzystaniem cukierków, herbatek i orzechów. W ramach współpracy z innymi instytucjami, w siedzibie PAL-u odbyło się spotkanie z młodzieżą z terenu Zandki, w związku z powstającym Klubem Młodzieżowym w Świetlicy na Zandce, prowadzonej przez siostry Karmelitanki. Zaangażowano młodzież w tworzenie klubu poprzez szycie między innymi poduch na siedzenia z palet. Młodzież zapoznała się więc z maszynami do szycia oraz po krótkim instruktażu próbowała samodzielnie szyć. Pracownicy PAL dla dzielnicy Zandka zareklamowali wraz z Radą Dzielnicy i kilkoma mieszkańcami z Zandki, zajęcia z Nordic Walkingu, które mają się odbywać w najbliższym czasie jako działanie prozdrowotne.
Od miesiąca stycznia do zespołu PAL dla dzielnicy Zandka dołączyli: psycholog i doradca zawodowy. Odbyły się pierwsze indywidualne spotkania. Również w każdy czwartek , psycholog pełnił dyżur telefoniczny.
W ramach podnoszenia kompetencji cyfrowych uczestników projektu , odbyły się w siedzibie PAL dwa spotkania indywidualne podczas, których udzielona została pomoc osobom w zakładaniu profilu zaufanego i internetowego konta pacjenta.
Program Aktywności Lokalnej w miesiącu styczniu 2021, nadal korzystał z dostępnych narzędzi w formie strony internetowej oraz telefonu, w celu podtrzymywania kontaktu z uczestnikami projektu.
Na Facebooku były umieszczane fotorelacje z podejmowanych działań.