Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu poszukuje kandydata o na stanowisko asystent rodziny do Zespołu Asysty Rodzinnej

Wymiar etatu – 1,000

Umowa na czas określony do 31.03.2022 r. na czas trwania projektu Centrum Wsparcia Rodziny – rozwój usług społecznych na terenie Zabrza. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Praca w systemie zadaniowego czasu pracy

Termin składania dokumentów upływa w dniu 31.10.2021 r.

Wymagania dotyczące zatrudnienia :

Wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na podstawie ust. 3 i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub wykształcenie średnie lub średnie branżowe i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną a także udokumentuje co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną

Ogólny zakres obowiązków:

  1. Pomoc osobom i rodzinom we wzmocnieniu lub odzyskaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie oraz tworzenie warunków sprzyjających temu celowi
  2. Opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym
  3. Opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonym w pieczy zastępczej.
  4. Udzielenie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej
  5. Udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązaniu problemów socjalnych
  6. Udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych
  7. Wspieranie aktywności społecznej rodzin
  8. Motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  9. Wykonywanie innych czynności wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie dokumentów na adres: aplikacje@mopr.zabrze.pl

Szczegółowych informacji udziela kierownik Zespołu Asysty Rodzinnej:

Emilia Kroszka-Gonska pod numerem telefonu 669943777 w godzinach 8:30 – 15:30

plik do pobrania:

oferta pracy na stanowisko asystent rodziny strona MOPR
[oferta pracy na stanowisko asystent rodziny strona MOPR.pdf – Pobrano 166 razy – 111,66 KB]